DARMOWYPASJANS.COM
Zasady
Zamknij

STARY PASJANS

Stary Pasjan (znany po prostu jako pasjans lub solitaire) to najbardziej znana i grana gra w pasjansa na świecie. Celem gry jest ułożenie czterech stosów kart, zaczynając od asa, a kończąc na królu, wszystkich tego samego koloru, na jednym z czterech fundamentów, w którym to momencie wygrasz!

Ta gra jest szybką i prostą grą karcianą. Każde nowe rozdanie jest losowe i stanowi nowe wyzwanie. Spróbuj pobić swój najlepszy wynik lub wyznaczyć nowy najszybszy czas!

Staraliśmy się, aby gra była tak prosta, jak to tylko możliwe, możesz wybrać opcję jednokrotnego kliknięcia, dwukrotne kliknięcie lub przeciąganie kart w dowolnym momencie.

Zasady - STARY PASJANS

Stary Pasjan to odmiana pasjansa rozgrywana przy użyciu jednej standardowej talii 52 kart. Po potasowaniu układa się siedem „stosów” kart, z których pierwsza zawiera jedną kartę, druga dwie i tak dalej, aż do siódmej zawierającej siedem kart. Pierwsza karta z każdego stosu zaczyna się odkryta, a pozostałe zakryte. Pozostałe karty tworzą „stos” i są umieszczane zakryte na górze ekranu. Cztery „podstawki” to obszary u góry, do których przesuwane są karty podczas gry.

Grę kończy przeniesienie wszystkich kart na fundamenty u góry ekranu. Dla każdego koloru istnieje oddzielna podstawa i karty muszą być tam przenoszone w następującej kolejności: as (niski), 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, walet, dama, król (wysoka ). Aby to osiągnąć, odkryte karty są umieszczane w kolejnych, uporządkowanych stosach naprzemiennych kolorów, z wyższymi kartami nad niższymi. Na przykład, stos może składać się z damy kier, następnie waleta pik, następnie 10 kier, następnie 9 trefl, a następnie 8 karo.

Karty zapasowe są odkrywane, pojedynczo lub w grupach po trzy, w zależności od ustawień, w celu utworzenia „puli”. Górną kartę ze puli można przenieść na stos lub bezpośrednio na stół. Odkryte karty w stosie można przenosić samodzielnie lub z innymi kartami w tym samym stosie na inny stos, o ile zachowuje to kolejno uporządkowane naprzemienne kolory. Puste stosy można wypełnić królem lub stosem kart na wierzchu króla. Kiedy stos zostanie przesunięty, aby odsłonić zakrytą kartę, należy ją odkryć. Karty są przenoszone w ten sposób, aby uwolnić karty ze puli i stosów na fundamenty. Karty można również przenosić z powrotem z fundamentu na stos, co może spowodować uwolnienie zablokowanych w inny sposób kart ze puli. Kiedy wszystkie karty zapasowe zostaną odwrócone, można je „poddać recyklingowi” (ponownie zakryć i ponownie narysować).

Ukończenie gry nie zawsze jest możliwe!